Fatih Terim’den Morutan ve transfer açıklamaları! “Bazı mevkilerin daha aciliyeti var”

“TAYLAN’IN FİZİK KISMINDA ÖNDE OLDUĞUNU GÖRDÜK”

Geçirdiği ameliyatın ardından takıma geç katılan ve takımla birlikte çok fazla antrenmana çıkamayan Taylan Antalyalı’nın son durumu hakkında da bilgiler veren Fatih Terim, “Pazar günü bir maç oynadık, oynamak zorundaydık. İşin fizik kısmında Taylan’ın da eskisi gibi önde olduğunu gördük. Son 1 haftadır bize katıldı. Onu da oynatacağım yarın. Taylan gibi Berkan gibi oyunculara ihtiyacımız var. Bazen oyuncuları maç performansıyla hazırlayabilirsiniz. 24 günde 7 maç oynayacağız, az buz bir rakam değil. Daha da bizim için talihsiz olanı ise 3 deplasman üst üste oynayacağız. Bunları düşündüğümüzde her oyuncuya ihtiyacımız var. Teknik adamlarda her oyuncunun karnesi vardır. Kim nerede nasıl davranır, nasıl tepki gösterir. Benim yanılma oranım çok azdır. Bazı oyuncular da yanıltmazlar. Taylan da onlardan birisi. Taylan’a da söylüyorum, çok da söylenme hakkı yok. Oynamadığı zaman sızlanan, oynadığı zaman çok oynadım diyen oyuncu grubundan hiç hoşlanmadığımı ifade ediyorum. İnsan imkanı olursa her saniye oynar. Koşu mesafelerinde de diğerlerinden önde gördük” açıklamasında bulundu.

“CICALDAU İLE UZUN VADELİ BİR ANLAŞMA YAPTIK”

Statü gereği yarın St. Johnstone karşısında oynayamayacak olan yeni transfer Alexandru Cicaldau’nun uzun vadeli bir transfer olduğunun altını çizen tecrübeli teknik adam, “Cicaldau ile uzun vadeli bir anlaşma yaptık. Burada ikili oynanacak bir Avrupa maçında oynayıp oynamamasını pek önemsemedik. Oynasaydı iyi olurdu. Gruplara da kalırsak orada oynayacak. Buradan sonra da Randers’i eleyerek gruplara kalmak en büyük hedefimiz. 5 sene imzalamak zaten uzun vadeli planımızı gösteriyor. Umarım burada olduğu sürece güzel işler yapar da bu iki maç bizim aklımıza gelmez” dedi.

“MÜCADELESİ ÜST SEVİYEDE OLAN BİR TAKIM”

Yarın karşılaşacakları St. Johnstone’un mücadele gücüne değinen Terim, “Bir maç oynadılar o da deplasmandaydı. Seyretmesi de çok zordu ama buna rağmen bir ana fikir çıkardık. Temaslı oyunu çok fazla oynayan bir takımdan bahsediyoruz. Mücadelesi üst seviyede olan bir takım. Kolay bir maç olmayacağını da düşünüyorum. Arkadaşlarımıza verebileceğimiz tüm bilgileri verdik. Biz her rakibimize saygı duyuyoruz. İskoç ekipleri bu tarihlerde endişeli günler yaşatmıştır Türk ekiplerine. Açıkçası ona denk gelmek istemiyoruz” ifadelerini kullandı.

“AYRILIKLARI DA BİR ARAYA GETİRMELERİ DE DOĞAL KABUL ETMEMİZ LAZIM”

Başkan Burak Elmas’ın Falcao ve Feghouli açıklamalarına dair de görüşlerini paylaşan Fatih Terim, “Başkanımızın, kulübümüzün yeni model yapılanmasında söylediği bir söz var. Yüksek ücretlerin karşılanamayacağı gibi bir ifadesi var. Bu doğrultuda bir takım kararlar almak durumunda kaldığını aktardı sayın başkan. Falcao ve Feghouli, bu kulübe hizmet etmiş oyuncularımız. Ayrılıkları da bir araya gelmeleri de doğal kabul etmemiz lazım. Biz kulüp olarak Florya’da son yıllarda ayrılan oyuncularımıza çok güzel şekilde veda ettik. Nagatomo, Onyekuru ve Belhanda’nın ayrılışları buna örnek olarak gösterilebilir. Gelirken karşılamayacağız giderken yolcu edeceğiz. İyi anılmak istiyorsanız buna önem vermeniz gerekiyor. Başkanımız işin ekonomik kısmından bağımsız olarak böyle bir şey söyledi. İnşallah iki tarafın adına yakışır bir çözüm bulunur ve bu konu sona erer” şeklinde konuştu.

About admin

Check Also

Güncel altın fiyatları 5 Mayıs 2022 Perşembe… Çeyrek altın ne kadar, gram altın kaç TL? – Ekonomi Haberleri

Altın yatırımcısının ilgiyle takip ettiği ons altın ve döviz kurları iç piyasadaki altın fiyatlarını etkilemeyi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.