Son dakika: 3 Bakandan Manavgat’ta ortak açıklama! Antalya’daki yangınlar İbradı ilçesi hariç söndürüldü

“MUĞLA DIŞINDA HER NOKTADA HASAR TESPİT ÇALIŞMALARI TAMAMLANMIŞTIR”

Muğla dışında her noktada hasar tespit çalışmaları tamamlanmıştır. Yangının söndürülmesini müteakip Muğla’da hasar tespitleri tamamlanacaktır. Antalya’da 6340 bölüm incelendi, ağır hasarlı, yıkık birimler tespit edildi. 62 kamu binası incelendi. Yeni konutların yapımı için adımları atıyoruz. 503 binanın yıkımı tamamlanmış durumda.

“SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZ SÜREÇLERİ YAKINDAN TAKİP ETMEKTEDİR”

Şu an için su verilmeyen hiçbir mahallemiz kalmadı. Tedbir amaçlı elektrik vermediğimiz 2 mahalle dışında elektrik verilmeyen mahallemiz kalmamış durumda. Evlerde hasarların, ahır ve tarım arazilerindeki hasarların tespitlerini yapıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız süreçleri yakından takip etmektedir. Çiftçilerimiz ve vatandaşlarımız başımızın tacıdır. Mağduriyetleri bir an önce gidermek istiyoruz.

“BİR YIL İÇİNDE TÜM ALANIMIZI AĞAÇLANDIRACAĞIZ”

Önümüzdeki yaz gelmeden tüm Antalya’daki inşallah konutlarımızı bitiriyor olacağız. 3 ay içerisinde bütün ahırlarımızı tamamlayacağız. Yanan ormanlarımıza ilişkin olarak çalışmalarımızı Tarım Orman Bakanlığı ve Valilikle yürütüyoruz. Yanan alanlarda ekim için Tarım Orman Bakanlığımız çalışmaları başlattı. Bir yıl içinde tüm alanımızı ağaçlandıracağız”


Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun açıklamalarından satır başları şu şekilde:

“Antalya bölgesindeki yangınların sonuna geliyoruz. Ama 10 gün içerisinde Türkiye’nin her tarafından buraya koşarak gelen tüm çalışma arkadaşlarımız, vatandaşlarımız ve kurumlarımızın çok değerli personeline, yüzlerce iş makinesi, itfaiye araçları, arazözler ile gece gündüz uyumadan 24 saat çalışan, büyük mücadele veren arkadaşlarımıza minnettarız. Bu, Türk milletinin vatandaşına, milletine, devletine, memleketine sahip çıkmasının bir sonucudur. İnşallah Muğla’daki yangınları da en kısa sürede söndüreceğiz.”

“MAĞDURİYETLERİ BİR BİR ORTADAN KALDIRIYORUZ”

Karaismailoğlu, milletin devletine güveninin tam olduğunu, devletin milletin hizmetinde, milletine sahip çıkmasıyla tüm yangınların üstesinden geleceklerini ifade etti. Afetin izlerini de kısa sürede ortadan kaldıracaklarına işaret eden Karaismailoğlu, “Bir taraftan yangınla mücadele ederken bir taraftan yangının söndürüldüğü bölgelerde afetin izlerini ortadan kaldırmak için bakanlarımızla olağanüstü bir hızla bu mağduriyetleri bir bir ortadan kaldırıyoruz.” diye konuştu.

“GÜCÜMÜZÜ ARTIK O TARAFLARA AKTARACAĞIZ”

Karaismailoğlu, görülmemiş bir afet yaşadıklarını, yangınlarda yoğun bir mücadele verildiğini belirterek, “Bunun da üstesinden devletimizin gücüyle gelmeye başladık, inşallah diğer bölgelerdeki yangınlar da ortadan kısa sürede kaldırılacaktır. Devletimiz çok güçlüdür, vatandaşlarımızın da devlete güveni tamdır. İnşallah diğer bölgelerdeki yangınları bitirmek için gücümüzü artık o taraflara aktaracağız.” ifadelerini kullandı.

About admin

Check Also

Güncel altın fiyatları 5 Mayıs 2022 Perşembe… Çeyrek altın ne kadar, gram altın kaç TL? – Ekonomi Haberleri

Altın yatırımcısının ilgiyle takip ettiği ons altın ve döviz kurları iç piyasadaki altın fiyatlarını etkilemeyi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.