Afganistan’da yaşananlar ile ilgili çok çarpıcı ifadeler: Artık eski Türkiye yok, bu Fransa’yı rahatsız ediyor…

“TÜRKİYE’NİN BİRÇOK ÜLKEDE OLMASI FRANSA’YI RAHATSIZ EDİYOR”

Fransızlar buradan kendilerine bir şey devşirmek istiyorlar. Fransa Afganistan’da bir oyun başlar ise orada dışarıda kalmak istemiyor. Fransa’nın Türkiye ile özel bir sorunu var. Türkiye, kendi bölgesinin dışına çıkarak bir şeyler yapmaya başladı. Türkiye daha önce sınırlıydı. Türkiye artık, Suriye, Libya, Kuzey Irak, Bosna, Somali’de, birçok yerde var. Bu Fransa’yı rahatsız ediyor. Ahmed Şah Mesud’un oğlu onlar için Afganistan’a giriş bileti diye düşünüyorum.

“ORTA DOĞU BATAKLIĞINA SAPLANDIK DİYE ÜRKMEMİZE GEREK YOK, BU BÖLGEYİ BİN YIL BİZ YÖNETTİK”

Oğuz; Orta Doğu’da Türkiye’nin rolünün kritik öneme sahip olduğunu belirtti, Türkiye’nin bölgeyi bin yıl yönettiğini ifade ederek şunları söyledi:

Orta Doğu’da 3 kültür, 3 medeniyet var. Son bin yıl boyunca bu bölgeyi kontrol eden, yöneten Türkler olmuş. Küçük bir Moğol dönemi dışında Orta Asya’dan başlayıp Kahire’ye kadar olan bölgeler genelde Türkler tarafından yönetilmiş. Bu bölgeden bizim çekinecek bir durumumuz yok. Yok Orta Doğu bataklığına saplandık falan diye ürkmemize gerek yok. O kültür bizim kültürümüzün bir parçası. Bizim eski başarılarımız ile onlar da böbürleniyor, iftihar ediyor, gururlandırıyor.

About admin

Check Also

Güncel altın fiyatları 5 Mayıs 2022 Perşembe… Çeyrek altın ne kadar, gram altın kaç TL? – Ekonomi Haberleri

Altın yatırımcısının ilgiyle takip ettiği ons altın ve döviz kurları iç piyasadaki altın fiyatlarını etkilemeyi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.