Akvaryum Aydınlatma İçin Uygun Fiyatlı Ürünler Hangileri?

Akvaryum, balıklarınız için yaşam alanı oluştururken, aynı zamanda evinizde hoş bir dekoratif obje olmayı başarmıştır. Balıklarınızın miktarına uygun büyüklükte bir akvaryumun belirlenmesi, yerinin uygun bir ortamda konumlandırılması, akvaryumun uygun ürünlerle aydınlatılması, akvaryum için önemli kriterleri oluşturmaktadır. Evlerinizde, ofislerinizde kullanacağınız akvaryumlar, ortama hava katarak farklı bir atmosfer oluşturmanıza olanak sağlar. Balıkların türü, sayısına göre çeşitli ebatlarda bulunan akvaryumlar tercih edilebilir. Akvaryumlar, fanus, kare, yuvarlak, dikdörtgen seçenekleriyle her ortama hoş bir görünüm katarlar.

Akvaryum Aydınlatma

Akvaryum aydınlatma, sadece görsel olarak balıkları seyretmek amacıyla değil, bir gereklilikten dolayı yapılır. Balıklara sağladığı fayda yanında, akvaryumdaki bitkiler için de oksijeni sağlar. Akvaryum için ışık seçiminde önemli kriterler bulunmaktadır. Bunlar; enerji miktarı, ışığın parlaklığı, ışığın rengi gibi özellikleridir.  Akvaryum aydınlatmasında ışık gece kapatılarak, balıkların uyumasına imkan tanınmalıdır.

Akvaryum aydınlatma için yanlış bir lamba seçimi maliyeti artırmaktadır. Uygun fiyatlı aydınlatma ürünleri, flüoresan ve uyumlu türleri, LED aydınlatma ve Aktinit aydınlatmadır. Bitkilerin olmadığı tatlı su akvaryumu için flüoresan yeterli olurken, diğer tüm akvaryumlarda LED aydınlatma uygun seçim olacaktır.

Akvaryum LED Aydınlatma

Akvaryum aydınlatmasında çoğunlukla LED ışıklar kullanılır. Akvaryum LED aydınlatma, ince tasarımları, maliyetlerinin düşük olması sebebiyle fazlasıyla tercik edilmektedir. Akvaryum aydınlatmanın canlılara faydalı olabilmesi için ışığın gün içinde 12 saat açık tutulması gerekmektedir.

Son dönemlerde sıklıkla tercih edilen LED aydınlatmalar, ekonomik açıdan tasarruflu kullanıma sahiptir.LED aydınlatmalar, daha az enerji tükettikleri için bütçeye faydaları kaçınılmazdır.

Akvaryum LED Armatür

Akvaryum alanı için son derece uygun olan LED armatürlerin, montajı basit, kullanımı kolaydır. Direkt olarak fişe takılıp kullanılabilir. Akvaryum LED armatür, enerjiyi verimli tüketme konusunda ve ortama eşit ışık dağılımı sağlamada oldukça etkilidir. LED armatürü, akvaryum kapağınıza sabitleyerek güvenle kullanabilirsiniz. Uygun fiyatlı, geniş model seçenekleri arasından akvaryumunuz için en doğru armatörü bulmanız mümkündür. Çeşitli uzunluklarda bulunan akvaryum LED armatürleri, akvaryum boyutunuza göre seçerek keyifle kullanabilirsiniz. LED armatürlerin en çok tercih edilmelerinin sebebi, düşük enerji tüketimi ve uzun süreli kullanıma fırsat sunmalarıdır.

 

About admin

Check Also

Güncel altın fiyatları 5 Mayıs 2022 Perşembe… Çeyrek altın ne kadar, gram altın kaç TL? – Ekonomi Haberleri

Altın yatırımcısının ilgiyle takip ettiği ons altın ve döviz kurları iç piyasadaki altın fiyatlarını etkilemeyi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.