Rutil Kuvars Taşı Faydaları Nelerdir? Rutil Kuvars Taşı Ne İşe Yarar?

Kuvars taş ailesinin bir üyesi olan rutil kuvars taşı sade bir güzelliğe sahip aynı zaman da müthiş bir çarka açma özelliğiyle bilinir. Yarı şeffaf beyaz renkte içinde minik siyah ve altın rengi mineral öbekleri olan bu taş, görüntüsüyle de sadeliği ve dinginliği hatırlatır. Bu ferah görüntüsüyle içleri açan rutil kuvars taşının faydaları nelerdir? Rutil kuvars taşı ne işe yarar? Bu soruların cevaplarını ve rutil kuvars taşıyla ilgili bilgileri sizler için derleyip hazırladığımız yazımızda bulabilirsiniz.

Rutil Kuvars Taşının Faydaları Nelerdir?

Rutil kuvars taşı negatif enerjilerden arınmaya, kötü düşüncelerden kurtulmaya ve sorunları çözmeye çok faydalı bir taştır. Kullanan kişiye dinginlik vermesi özelliği ile pozitif duygular yükler ve kişiyi daha sağlıklı kararlar almaya iter. Aynı zamanda rutil kuvars taşı bitkinlik ve kafa karışıklığını çözmek için de faydalı bir taştır. Hücre yenileme ve yara iyileştirme, kronik rahatsızlıkları yenme gibi marifetleri olduğu söylenir.

Rutil Kuvars Taşı Özellikleri Nelerdir?

Kuvars ailesine mensup bu taş çoğunlukla yarı şeffaf beyaz, içinde siyah ve altın rengi mineraller olan bir taştır, çok nadir de olsa uçuk pembe ve sütlü kahve renklerinde de bulunur. Sertlik oranı yüksek olan rutil kuvars toprağın hemen altındaki katmanda bulunur ve çok sık çıkartılır.

Rutil Kuvars Taşı Ne İşe Yarar?

  • Dinginlik ve sakinlik verir.
  • Kötü enerjileri temizlemeye ve aurayı açmaya yardımcı olur.
  • Bitkinlik ve kafa karışıklığına iyi gelir.
  • Cinsel gücü arttırmaya yardım eder.
  • Hücre yenilenmesi ve yaraların hızlı iyileşmesine yardım eder.
  • Kişiler arası ilişkilerin düzelmesine yardım eder.
  • Güzel düşünceler ve mutluluk verir.
  • Baş ağrısı ve stresi geçirmeye yardım eder.

Rutil Kuvars Taşı Anlamı Nedir?

Yoğun enerjilere sahip rutil kuvars taşı içindeki altın rengi damarlarından dolayı Venüs’ün saç taşı olarak anılır. Bu taş dinginlik ve zihnin gücünü temsil eder. Rutil kuvars insanlar arası empati ve astral seyahat meditasyonlarının sembolüdür.

Gerçek Rutil KuvarsTaşı Nasıl Anlaşılır?

Rutil kuvars taşının gerçek olup olmadığını anlamak için taş ile cam bir yüzeyi çizerek orijinallik testi yapabilirsiniz. Eğer taş camı belirgin bir şekilde çizmiş ise gerçek ve sağlam bir rutil kuvars taşıdır demektir.

Yahut taşı kontrollü bir ısıya maruz bırakarak da gerçek olup olmadığını anlayabilirsiniz. Isıya maruz kalan taş renk ve form değişikliğine uğruyorsa o taş gerçek değil demektir.

Rutil Kuvars Taşı Nasıl Temizlenir?

Rutil kuvars taşının kötü enerjileri çekme özelliği olduğu için belirli aralıklarla temizlenmesi ve enerjilerden arıtılması gerekir. Bu temizlik işini taşı toprakta 24 saat boyunca bekleterek yahut akan bir suyun altında ya da deniz suyunun içinde 1 saat kadar bekleterek yapabilirsiniz.

About admin

Check Also

Güncel altın fiyatları 5 Mayıs 2022 Perşembe… Çeyrek altın ne kadar, gram altın kaç TL? – Ekonomi Haberleri

Altın yatırımcısının ilgiyle takip ettiği ons altın ve döviz kurları iç piyasadaki altın fiyatlarını etkilemeyi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.