Malzeme Yönetimi

Malzeme yönetimi, üretim, dağıtım veya tüketim için malzemelerin taşınması, kontrol edilmesi, korunması ve depolanması sürecidir. Malzemelerin, korunan kalitede ve mükemmel durumda nihai varış yerlerine güvenli bir şekilde ulaşması için uygun şekilde kullanılması gerekir.

Şerit testere makinesinden malzeme eklemek ve çıkarmak, makinenin kesme hızından bağımsız olarak üretim oranlarını yavaşlatır. Malzemelerin uygun şekilde yönetimi, malzemelerin dağıtılması ve ardından depolanması için gereken süreyi en aza indirecek ve tekrarlayan kur-kes-kaldır-sakla prosedürü ihtiyacını ortadan kaldıracaktır.

Verimli malzeme yönetimi ile kazalar önlenir ve çalışan stresi azalır, bu da çalışanın işini güvenli ve zahmetsiz hale getirir. Malzemelerin daha az işlenmesi, kalite ve durum sorunları için daha az şans anlamına gelir.

Prosedürlerin tekrarlanmasını önlemek için, malzeme işlemede standart bir protokolün uygulanması gerekir, böylece zaman kaybı faktörü ortadan kaldırılır ve üretim maliyeti sorunları iyileştirilir. Malzeme maliyeti, tüm şerit testere sahipleri tarafından, kesilen tüm malzemelerin hassas ve hızlı bir şekilde yapıldığından emin olmak isteyenler tarafından dikkate alınan bir faktördür.

Malzeme taşıma işlevi, testere bıçağının ve makinenin verimliliğine ve kabiliyetine yansır.

Malzeme yönetim sistemi kullanmak, zaman kazandıran önlemlerin kullanıldığının ve bu maliyetten tasarruf edildiğinin bir göstergesi gibi verimliliği ifade eder. Kaza önleme seviyesi düşük, iş tatmini yüksek ve üretim oranları en iyi seviyededir. Düzgün tasarlanmış bir malzeme yönetim sistemi şirket için kazançtır. Bıçak kalitesini kontrol edin ve doğru malzemelere doğru bandın uygulandığından emin olun.

Şerit testereye sürekli stok beslemesi eklenerek, uygun malzeme kullanımı sağlanır, zamandan tasarruf edilir ve üretim maliyetlerinin düşürülmesine yardımcı olur.

Unutmayın, Kar-Tes Kesici Takımlar kurulduğu 1981 yılından bu yana metal kesim ve işleme uygulamalarında sektöre yenilikçi, tecrübeli ve güçlü bakışıyla yön verir; daima Dünyanın en iyi testere markalarını beğeninize sunar.

 

About admin

Check Also

Güncel altın fiyatları 5 Mayıs 2022 Perşembe… Çeyrek altın ne kadar, gram altın kaç TL? – Ekonomi Haberleri

Altın yatırımcısının ilgiyle takip ettiği ons altın ve döviz kurları iç piyasadaki altın fiyatlarını etkilemeyi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.